Heeft u ook te maken met de gevolgen van het Coronavirus?
Hoogst waarschijnlijk wel. Uiteraard heeft de gezondheid en veiligheid van u als klant en die van onze medewerkers de hoogste prioriteit. Ook wij hebben maatregelen genomen om de verspreiding van het COVID-19 zo veel mogelijk te beperken. Alle trainingen én workshops met groepen zijn conform de richtlijn van het RIVM geannuleerd en uitgesteld. Onze steun en medeleven gaat ook uit naar de mensen die op enigerlei wijze door het virus getroffen zijn.
Waarom juist nu uw personeel extra begeleiden? U heeft daar nu echt geen tijd voor. Toch? Of wel?
Wij kunnen ons voorstellen dat uw hoofd niet bij training of coaching van uw personeel staat. Dat heeft immers geen prioriteit. Snappen wij ook volledig. Toch willen wij u een overweging meegeven waarom wij denken dat (”Coronaproof’) trainen en begeleiden juist nu uw organisatie kan helpen. In tijden waarin de emoties en spanningen, onder andere door de gevolgen van de maatregelen die zijn opgelegd, extreem hoog oplopen is professionele begeleiding van uw personeel misschien wel bittere noodzaak. Leren hoe om te gaan met emotie, weerstand en frustratie onder stressvolle omstandigheden. Dat kan bijvoorbeeld gaan over de eigen emoties maar ook over die van jouw ‘klant*’. Een andere reden kan ook zijn dat uw personeel nu meer tijd heeft om te trainen en u hen toch al doorbetaalt. U heeft dan wellicht interesse in ‘nieuwe en innovatieve’ vormen van trainen voor uw personeel.
Gedrag van uw klanten* is onvoorspelbaarder
De emoties lopen in de huidige crisis sneller op. Vele praktijkvoorbeelden zagen we de afgelopen weken voorbij komen. We noemen er slechts enkele:
- vechtende en ruzie makende bezoekers in de supermarkt (over rollen wc-papier);
- boze ouders die nu hun kind niet meer naar de kinderopvang mogen brengen (en daarvoor wel moeten betalen);
- reisorganisaties die hun klant moeten melden dat zij hun geld niet terugkrijgen terwijl hun vakantie geannuleerd is;
- een onderwijzer die moet omgaan met de weerstand van leerlingen en ouders tegen de ‘nieuwe’ wijze van lesgeven;
- ondernemers die geirriteerd reageren naar overheidspersoneel n.a.v. de overbelaste computersystemen bij de aanvraag van werktijdverkorting (WTV);
- beveiligers die interne werknemers (collega’s) in ziekenhuizen moeten aanhouden vanwege het stelen van dozen met mondkapjes;
- de leidinggevende die aan zijn ondergeschikte collega moet vertellen dat hij naar het werk moet komen (terwijl de angstige werknemer dit niet wil);
- een apothekersassistente die bedreigd wordt vanwege het feit dat ze geen aspirine meer in huis heeft.
De onzekerheid neemt bij veel mensen toe en angst regeert. De door ons gehanteerde emotiemeter loopt dagelijks meermaals op.
Coronabestendige hoge intensiteitstraining
Wij bieden nu dan ook een nieuwe én innovatieve manier van trainen. Bij de eerste klanten is dit reeds succesvol geïntroduceerd. Tevens een Coronavirusbestendige en gemengde manier van trainen die aansluit bij de onzekerheid van de huidige maatschappij.
Wat is volgens REACT Advies & Training Coronavirus bestendig trainen?
Is trainen in deze tijd überhaupt mogelijk?
Ja, dat is zeer zeker mogelijk én het is in ieder geval niet uitsluitend leren op afstand middels een webinar.
Wij vernemen juist nu van veel directeuren, managers, leidinggevenden en personeel dat uitsluitend skypen en/of videobellen lastig, onhandig en onvoldoende stimulerend is.
Out of the box denken, het zien van mogelijkheden, positieve mindset én focus op kansen, maatwerk & kwaliteit. Dat willen wij aanwakkeren en stimuleren.
Wat bieden wij dan wel?
Een klein tipje van de sluier:
- Extra maatwerk en veel persoonlijke aandacht;
- Hoge intensiteitstraining in relatief kleine groepen;
- Online intake, interview module en video module;
- Professioneel online leermanagementsysteem (LMS) variërend van 2 deelnemers tot 27 deelnemers;
- Ervaringsoefeningen en coaching op locatie inclusief onderwijsleergesprek (1 op 1 of 1 op 2);
- Inhoud: professioneel omgaan met onzekerheid, angst, weerstand en stress;
- ABCD-methode, mindset en focus;
- Integratie van vier leerstijlen (gemengd leren) op locatie en/of in een virtueel klaslokaal;
- RIVM getoetst;
- Inclusief Corona plan* conform de nieuwste richtlijnen van het RIVM/kabinet.
*Denk hierbij aan hand op je hart groet, vooraf handen wassen, desinfectiemaatregelen, gebruik papieren handdoeken, mondkapjes, gedragsbeïnvloeding en handhaving.
Wat doen wij in de huidige situatie in ieder geval niet?
- Geen beperking tot uitsluitend basis online leervormen zoals lange conferencecalls, ‘saaie’ e-learning en/of matig interactieve webinars;
- Geen onveilige leeromgeving (met data lekken zoals recent in het nieuws);
Wat levert het u als werkgever op als u besluit om juist nu uw personeel extra (professionele) begeleiding te geven?
- u wapent uw personeel tegen emotionele, gefrustreerde en boze klanten*;
- u blijft uw personeel onder de huidige omstandigheden gewoon scholen;
- u geeft uw medewerker een extra boost op gebied van (growth) mindset, positieve focus en out of the box denken;
- u steunt uw personeel met mentaal gereedschap;
- u wil uw personeel juist in deze tijd blended laten trainen (zelfstudie, e-learning, online in combinatie met fysieke training);
- u voldoet aan goed werkgeverschap (ARBO);
- u kweekt begrip en goodwill bij uw personeel;
- u laat uw klanten zien dat uw bedrijf / instelling / organisatie met professionals werkt.
Persoonlijk gesprek aanvragen
Over de exacte details met betrekking tot deze unieke kansen praten wij u graag in een persoonlijk gesprek bij.
U krijgt in ieder geval een kostenloos seminar ‘Mentale kracht en persoonlijke effectiviteit’ of een crisismanagementsessie voor uw (eerste) vijf collega’s/leidinggevende kado.
Laat u verrassen en bespreek met ons de mogelijkheden. Bel vandaag nog met: 020-4411370 of 06-47000675 (Mark van Dieren, directeur REACT).
U kunt uiteraard ook met ons mailen, videobellen, wherebyen of skypen.
Al 20 jaar is REACT trots op onze loyale klanten en medewerkers. Ook in deze bijzondere periode staan we voor u klaar en zetten wij alles op alles zodat u zo min mogelijk overlast ervaart van de omstandigheden. Laten we goed op elkaar en onszelf passen in deze onzekere tijden.
* het woord klant is gebruikt voor de leesbaarheid. Voor klant kunt u ook patiënt, cliënt, leerling, ouder, betrokkene, et cetera lezen.